Eksperckie Forum najnowszych rozwiązań FinTech

Czas czytania
2 minut
Przeczytałeś już
Odsłony
1 815

Eksperckie Forum najnowszych rozwiązań FinTech

12 Październik 2016 - 14:51
Kategoria:
0 Komentarze/y)

Rozwój sektora FinTech nie ogranicza się tylko wyobraźni! Liczy się prawo i technologie stosowane w jego środowisku. Euroepan FinTech Forum jest tworzony po to, by znaleźć rozwiązania usuwające prawne i technologiczne bariery

 

Z danych World Economic Forum wynika, że w najbliższych latach udział branży FinTech w światowym PKB zwiększy się nawet do 10 proc. W latach 2013–2015 w Stanach Zjednoczonych start-up'y finansowe przyczyniły się do powstania ponad 100 tys. miejsc pracy. Również w Polsce widzimy trend wzrostowy w tym sektorze. Jego przewaga polega na tym, że kreuje on wysokiej jakości etaty – nieoparte tylko na niskich kosztach zatrudnienia, lecz na doświadczeniu, pomysłowości i pracowitości. To olbrzymia szansa dla Polski, która w ostatnich latach wpadła w tzw. „pułapkę średniego dochodu” i jednym ze sposobów na jej opuszczenie są właśnie inwestycje w nowoczesne technologie finansowe. Mamy szansę stać się liderem w tej dziedzinie.

European Fintech Forum to przełomowe wydarzenie, które pozwoli polskim przedsiębiorcom dołączyć do grona krajów decydujących o gospodarce i sektorze finansowo-technologicznym w Europie oraz podejmować ważne decyzje w tym zakresie. Efektem końcowym Konferencji będzie powołanie organizacji reprezentującej przedsiębiorców na szczeblu europejskim z obszaru FinTech.

O Financial Technologies pisano już w latach 80. XX wieku, ale olbrzymim impulsem do rozwoju tego sektora gospodarki było upowszechnienie internetu, smartfonów oraz kryzys sektora bankowego.

European FinTech Forum to platforma do dyskusji, wymiany informacji i promocji różnych rozwiązań dotyczących nowoczesnych technologii wykorzystywanych w szeroko rozumianym sektorze finansowym. Efektem końcowym European FinTech Forum będzie powołanie organizacji reprezentującej przedsiębiorców z obszaru FinTech na szczeblu europejskim.

Przykładowe rozwiązania FinTech

* Autoryzacja biometryczna

Czytnik linii papilarnych, skanowanie układu krwionośnego kciuka, mapowanie twarzy i gestów. Autoryzacja biometryczna bazuje na tym, że każdy człowiek jest inny.

* Aplikacje komunikacyjne

Kluczem do rozwoju FinTechu jest szybka, tania i bezpieczna komunikacja. System komunikacji z klientem zintegrowany z portalem społecznościowym, to już nic nadzwyczajnego.

* Internet rzeczy

Taksówka bez taksówkarza to jeszcze nic. Lodówka z dostępem do internetu z uprawnieniami dorobienia brakujących zakupów może zaoszczędzić czas i pieniądze.

* Rozpoznawanie głosowe

To nie tylko wygodne wyszukiwanie haseł w wyszukiwarkach, ale przede wszystkim wydawanie poleceń. Chcesz zapłacić rachunek za prąd? Powiedz o tym aplikacji mobilnej swojego banku.

Sztuczna inteligencja i uczące się komputery

Komputery, które rozumieją nasze emocje i znają nasze pragnienia. Wirtualni doradcy będący na naszych usługach będą korzystnie wpływać na optymalizację procesów decyzyjnych klientów.

Blockchain

Świat bez papierów z elektronicznym uniwersalnym instrumentem zapisu danych, którego nie można zmodyfikować. Blockchain może być wykorzystywany w księgach wieczystych, ale także w zwykłych umowach pomiędzy osobami fizycznymi w różnych krajach. Ręce zacierają także organy podatkowe.

Bloki tematyczne konferencji

* Produkty i rozwiązania
* Bezpieczeństwo w sieci
* Prawna strona FinTechh’u
* W jaki sposób ustawodawstwo wpływa na możliwości sektora Fintech  
* Fintech jako trend zmieniający rzeczywistość

 

Dodaj nowy komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.