Maj 2016

Propozycje dla frankowiczów. Banki się wykręcają?

31 Maj 2016 - 23:26
0 Komentarze/y)
Propozycje dla frankowiczów

Trudno komentować propozycję bez informacji o dokładnych konsekwencjach finansowych.  Oczywiście Związek Banków Polskich może zgłaszać swoje propozycje, ale moim zdaniem sprawa powinna zostać rozwiązana za pomocą ustawy, przy udziale rządu i NBP. Na razie propozycja ZBP ma status opinii czy sugestii.

Trzeba jednak docenić ukłon banków wobec tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji.

 

Dwa to lepiej niż jeden plus jeden

31 Maj 2016 - 12:20
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Dwa to lepiej niż jeden plus jeden

Moje ulubione biuro podróży przysłało e-maila z ofertą wakacyjną. – To już? Przecież dopiero co rozpakowałam walizki po feriach zimowych? – jęknęłam, spoglądając na kalendarz. Kupowanie wakacji kojarzy mi się z końcem roku szkolnego, ostatnimi podrygami zadań domowych, sporów wokół nieuważania na lekcjach… Ale nic się nie zmieniło, środek marca, czyli do wakacji ho, ho! i jeszcze trochę. A jako samotna matka w wersji smart nie daję się skusić na 10-proc. rabat i gwarancję najniższej ceny, pod warunkiem wpłacenia 40 proc. zaliczki na
poczet wyjazdu. Nigdy.


Gotowi do startu?

31 Maj 2016 - 10:00
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Gotowi do startu?

Mniejsze wydatki, brak ograniczenia terytorialnego, aż chce się rozpocząć działalność gospodarczą!

Pomysł 1. SEO
SEO (Search Engine Optimization – optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) – konsultantCzy znasz tajniki wyszukiwarek i posiadasz umiejętności w korzystaniu z platform, takich jak na przykład Google Analytics? Wiele mniejszych firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na ich działalność może mieć SEO. Możesz zaproponować firmom optymalizację ich stron internetowych poprzez uczenie właścicieli, jak we właściwy sposób odczytywać analizę ich danych, jak prawidłowo używać słów kluczowych i analizować strukturę treści, aby zdynamizować działalność.


Fałszywe świadectwo

31 Maj 2016 - 09:05
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Komornik, samorząd komorniczy, łamanie prawa, licytacja, Jarosław Kluczkowski

Otóż Jarosław Kluczkowski, komornik z Łodzi, na marcowym walnym zgromadzeniu Izby Komorniczej zrezygnował z funkcji pełnionych w łódzkim samorządzie i w Krajowej Radzie Komorniczej. Po paru dniach koledzy „serdecznie i z całego serca” podziękowali mu „za pracę na rzecz samorządu i całego środowiska komorniczego”. I to mnie do teraz oburza!

(Nie)sławni: asesor i komornik

„Rada Izby Komorniczej w Łodzi serdecznie i z całego serca dziękuje Kol. Jarosławowi Kluczkowskiemu za zaangażowanie w dotychczasową pracę samorządową. Obecności Kolegi będzie Nam brakować. Rada Izby pozostaje z głęboką nadzieją, że złożona przez Kolegę Jarosława Kluczkowskiego rezygnacja nie jest końcem Jego zaangażowania w pracę tak w Samorządzie Komorniczym, jak i na rzecz tego Samorządu” – napisali koledzy Kluczkowskiego na oficjalnej, internetowej stronie łódzkiej Izby Komorniczej.


Licytacyjna ustawka?

31 Maj 2016 - 09:00
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Licytacyjna ustawka?

Radosław Turlejski, przedsiębiorca z Kamieńska, chciał kupić samochód na licytacji komorniczej. Wpłacił wadium 6 tys. zł, wygrał przetarg i pojechał do banku po resztę pieniędzy. Gdy wrócił, pojazd miał już nowego właściciela, a prowadzący postępowanie asesor powiedział Turlejskiemu, że jego kaucja przepada. Jaką kancelarię reprezentował asesor? Łódzką, należącą do komornika Jarosława Kluczkowskiego. To asesorzy z tej kancelarii w ubiegłym roku sprzedawali majątek wcale nie dłużników, tylko członków ich rodzin.

O Radosławie Turlejskim i asesorach z kancelarii Kluczkowskiego piszę już po raz drugi, bo już po raz drugi Turlejski ma do nich pecha. Za pierwszym razem asesor Michał K., ten który sprzedał ciągnik niezadłużonego rolnika spod Mławy, zabrał mu i zlicytował firmowy samochód, choć Turlejski nie był dłużnikiem. Tym razem przedsiębiorca kupował samochód na licytacji prowadzonej przez asesora zastępującego oficjalnie zawieszonego szefa tejże kancelarii.

Licytacja BMW


Miłość ślepa na długi

31 Maj 2016 - 07:20
Kategoria:
0 Komentarze/y)

Anna Kwiatkowska, pracownik administracyjny jednej z warszawskich uczelni, o tym, że mąż narobił długów, dowiedziała się dopiero, gdy do drzwi zapukał komornik. Przyszedł powiedzieć, że planuje wystawić mieszkanie na licytację, o ile mąż nie zacznie spłacać swoich długów. Tyle że męża nie było już od dłuższego czasu i kobieta nawet nie wiedziała, gdzie go szukać. – Miałam w domu trójkę małych dzieci. Nie mogłam dopuścić do tego, żeby wylądować na ulicy. Musiałam się pozbyć długu, choć to nie ja przepuściłam nasze mieszkanie w salonie gier – opowiada. Zobowiązania były tak duże, że przez trzy lata pracowała jak szalona na dwóch etatach i spłacała kosztem siebie i dzieci.

Co 18. reguluje rachunek partnera


Nie święci garnki sprzedają

31 Maj 2016 - 07:10
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Nie święci garnki sprzedają

Ofiarami padają zazwyczaj osoby starsze. Jak Janina Szumna, artystka śpiewaczka, rocznik 1931, która dla zabicia czasu wybrała się na „wyjątkowe spotkanie w niezapomnianej atmosferze”. Zaproszenie przyszło pocztą. W kopercie zdjęcie Cezarego Pazury, z boku jego autograf, rekomendacja i życzenia smacznego, bo spotkanie miało być kulinarne. Pani Janina myślała, że uświetni je występ ulubionego aktora. – Bo jakiż inny mógłby być cel zamieszczenia takiej fotografii? – pyta, spoglądając na uśmiechającego się do niej z zaproszenia Pazurę. Obiecali jej, że kucharze przeniosą ją „w świat smaków wyśmienitych potraw”. Na dodatek w prezencie za fatygę miała otrzymać kulę piorącą, która zapewnia nieskazitelnie czyste pranie bez detergentów.

Przesympatyczny pan Maciek


Brak dyscypliny

31 Maj 2016 - 07:05
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Brak dyscypliny

Indeks BIG teoretycznie może się wahać pomiędzy -100 pkt a +100 pkt. Im wyższa jego wartość, tym lepszy poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, im niższa – tym sytuacja gorsza. Indeks ten spadł jesienią 2015 roku do najniższego poziomu w historii. Natomiast leci w dół już od ponad roku. Wyliczany na podstawie badań przeprowadzanych przez Millward Brown na zlecenie BIG InfoMonitor jest publikowany przeciętnie co kwartał od końca 2012 roku. Dotychczas najgorszym okresem dla polskich firm zatrudniających do 250 pracowników – jak wynika z poziomu indeksu BIG – była wiosna 2013 roku. Wtedy jego wartość spadła do niespełna 5,5 pkt. Jednak zaraz potem nastąpiła wyraźna poprawa sytuacji, na co wskazywało kilkunastomiesięczne odbicie wskaźnika, który na początku 2014 roku zbliżył się do 20 pkt.

Widmo minusa


Jest: cała naprzód!

31 Maj 2016 - 07:00
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Jest: cała naprzód!

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2014 roku przychody branży osiągnęły blisko 10 mld zł. W ciągu ostatnich pięciu lat oznacza to wzrost aż o jedną czwartą. Jeszcze szybciej rosło zatrudnienie – dziś w przemyśle stoczniowym pracuje aż 32 tys. osób – 8 tys. więcej niż na początku dekady.

Kapitał państwowy, w cieniu historii


Poza kontrolą

31 Maj 2016 - 06:55
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Poza kontrolą
  • Nawet kilkanaście milionów osób na świecie kupuje kompulsywnie. Nierzadko popada przez to w długi i kłopoty. W Polsce też rośnie liczba zakupoholików. Są nimi zarówno panie, jak i panowie, głównie po trzydziestce. Nie żałują sobie na nic, a w kupowaniu widzą sens swojego życia, źródło radości, sposób na odreagowanie. Kiedy kończy się miłość do zakupów, a zaczyna uzależnienie?

Pierwszy chudnie portfel

31 Maj 2016 - 06:50
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Pierwszy chudnie portfel

Połowa Polaków cierpi na nadwagę lub otyłość. A wiosna wyjątkowo sprzyja powrotowi do noworocznego postanowienia: „Schudnę!”. Na horyzoncie wakacje, perspektywa plaży lub po prostu lżejszych strojów, które nie pozwalają maskować zbędnych kilogramów.

Długofalowa inwestycja

Otyłość i duża nadwaga to przede wszystkim problem zdrowotny – warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o traceniu dodatkowych kilogramów. W perspektywie kilkunastu, może kilkudziesięciu lat balast będzie kosztował znacznie więcej niż nawet najdroższa kuracja odchudzająca. W skrajnej sytuacji ceną jest życie, a zawsze leczenie powiązanych z otyłością chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby wątroby i nerek, zwyrodnienia kręgosłupa czy stawów. Można więc powiedzieć, że odchudzanie to długofalowa inwestycja, a nie tylko zdrowie.

Kto zarabia na odchudzaniu

Siła prosumentów

31 Maj 2016 - 06:50
Kategoria:
0 Komentarze/y)
Siła prosumentów
  • Niby wiemy, że nic nie jest za darmo, jednak chętnie korzystamy z tzw. okazji. Dlaczego?

– To typowe tradycyjne techniki sprzedaży, które są podstawowym składnikiem promotion mix czy marketingu jako takiego. Były jeszcze skuteczniejsze, gdy dopiero się pojawiły na rynku. Teraz często zapala nam się lampka, pojawia się przeczucie: „Uwaga! Teraz będą mnie do czegoś przekonywać, teraz będą chcieli mnie na coś naciągnąć”. Prawda jest jednak taka, że komunikaty: „za darmo”, „2 w cenie 1”, „30 proc. więcej” albo wykorzystywanie reguły niedostępności: „kup teraz, bo kończą się zapasy”, „seria limitowana”, „wyprodukowaliśmy tylko 100 sztuk”, „zostań jednym ze 100 szczęśliwych właścicieli” – nadal działają. Po prostu lubimy nie ponosić żadnych kosztów. Mieć coś bez wysiłku, bez stresu i za darmo. Gdy ktoś proponuje dwa produkty w cenie jednego lub o połowę taniej, to niewprawny konsument pomyśli: „O! W końcu coś dla mnie, ukłon w moją stronę, kupię, żeby zaoszczędzić”. Konsument coraz częściej jest też łowcą. Wychodzi na łowy i kupuje tylko to, co spełnia jego oczekiwania.


Strony